15 lip 2015

,   |  No comments  |  

Drinking Studies Network

— Czym się Pani zajmuje?
— Historią wina
— Wilna???

Pamiętam dokładnie tę sytuację sprzed kilku lat i próby tłumaczenia, że wino może być również ważnym (i ciekawym) przedmiotem badań dla historyka jak Wilno...
Od tego czasu wiele się jednak zmieniło, powstały studia zarówno o winie jak i jedzeniu, kuchni, whisky....

Mimo wszystko, jeśli interesujesz się historią alkoholu, a czujesz się niczym samotny wilk w świecie naukowym to mam dobrą wiadomość!

W Wielkiej Brytanii działa międzynarodowa i interdyscyplinarna grupa badawcza skupiająca naukowców zajmujących się tematyką alkoholu i jego konsumpcji.

Drinking Studies Network, początkowo związana z Uniwersytetem w Warwick, dziś jest już samodzielnym bytem (stąd nowa nazwa i nowa strona internetowa).

Źródło: https://drinkingstudies.wordpress.com/


Stworzona przez dr. Marka Hailwooda i dr
. Deborah Toner grupa liczy ponad stu członków: historyków, socjologów, prawników, antropologów, psychologów, chemików, lekarzy, a nawet informatyków....nie ma tu więc granic ani dyscyplinarnych, ani geograficznych. 

Na stronie znajdziecie listę członków, ich afiliacje, tytuły projektów badawczych, a co najważniejsze, adresy e-mail. To cenne źródło kontaktów, jeśli potrzebujecie współpracowników do projektu lub szukacie pomocy, konsultacji, wskazówek.

DSN organizuje również konferencje naukowe...

Biographies of Drink, 9-10.02.2013

oraz publikuje...


Hailwood and Toner (eds) Biographies of Drink: A Case Study Approach to our Historical Relationship with Alcohol (Cambridge Scholars Publishing, 2015)

Książkę można kupić na stronie Cambridge Scholars Publishing lub na Amazon.com

Fragmenty do przeczytania na niezastąpionym Google Books


Członkowie DSN otrzymują newsletter z informacjami o najnowszych publikacjach, konferencjach, spotkaniach i innych wydarzeniach związanych z tematyką grupy.
W planach jest przygotowanie zestawu materiałów dydaktycznych niezbędnych w prowadzeniu wykładów z zakresu acohol studies (piękny odpowiednik już dziś bardzo popularnego food studies :)

Koniecznie odwiedźcie stronę internetową Drinking Studies Network, a jeśli temat wina, piwa i innych alkoholi nie jest wam obcy dołączcie do grupy! Warto!

0 komentarze: